[ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ] Wybuchł wulkan na Wyspie Słodowej.

Z ostatniej chwili. Nastąpiła erupcja wulkanu na Wyspie Słodowej. Ewakuowano już tysiące studentów oraz okolicznych mieszkańców. Eksperci i specjaliści z W2 (Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego) jednoznacznie zrzucają winę na obniżony grunt, który z kolei spowodowany został przepełnieniem wyspy przez ludzi.

– Siedzieliśmy ze znajomymi jak zwykle na wulkanie popijając piwerko, kiedy to nagle zadrżała ziemia – mówi cały pokryty popiołem trzeźwy inaczej student. – Myślałem, że to tylko moja głowa, ale grunt zaczął się normalnie rozwalać nam pod nogami.

Trzęsienie ziemi można było poczuć nawet na rynku. Wszyscy zaczęli uciekać w popłochu zaraz gdy spod gruntu zaczął wydobywać się dym i lawa.

Jak relacjonuje nasz wstawiony i zagubiony korepondent Kapucyn, to był istny chaos.

– Połamane drzewa, toalety wypełnione lawą oraz chmury popiołu, nic nie było widać – zdaje relacje Kapucyn. – Wszyscy zaczęli uciekać na most i w stronę kościołów. Ci bardziej pijani zostali podeptani, ci mniej tylko kopani w twarz. Cudem uszedłem z życiem.

Aktualnie wyspę i okolicę przykrywa gęsta wartwa unoszącego się popiołu. Ledwo cokolwiek przez niego widać, ale znajdujemy wśród tej katastrofy kilku smiałków, którym ani temperatura, ani duszność nie przeszkadza w integrowaniu się.

– Nie no ten wulkan prawie nam wszystko zepsuł, normalnie zbiła mi się butelka z piwem – mówi Hubert, student Automatyki i Robotyki. – Grilla też nam wciągnęło pod ziemię, ale dajemy sobie jakoś radę lawą.

To jest PaliTechnika. A to było zwieńczenie trylogii Wyspy Słodowej.
Artykuł by Swetru.

One thought on “[ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ] Wybuchł wulkan na Wyspie Słodowej.

Leave a Reply