Nowa formuła Forum Aktywności Studenckiej wielkim sukcesem. Jakie wnioski na przyszły rok?

Tegoroczne Forum Aktywności Studenckiej w Żerkowie k/Jarocina odbyło się w nowej formule. „Mniej gadania, więcej działania” – tak najlepiej można ująć zmianę paradygmatu obowiązującego podczas tego corocznego wydarzenia.

„Zamiast długich przemów i sprawozdań, których nikt nigdy nie słuchał, postawiliśmy na zajęcia praktyczne” – przekazał nam anonimowo jeden z wysoko postawionych członków/członkiń SS PWr.
„Postanowiliśmy kontynuować to podejście w następnych edycjach. Na FAS 2019 mamy już kilka propozycji.” – peroruje dalej samorządowiec.

„Po pierwsze – mistrzostwa gier mentalnych. Psycholog i baran – te dwie dyscypliny świetnie się przyjęły podczas drugiego dnia tegorocznego FASu, więc postanowiliśmy rozszerzyć formułę zabawy. Przewidujemy szeroki zakres nagród dla zwycięzców – za I miejsce w psychologu przewidujemy kasowanie pamięci dla zwycięskiej drużyny oraz wspólną partyjkę z dowolnie wybranym członkiem rektoratu.”

„Zadbamy na pewno o zdrowie cielesne naszych studentów. Program «Z kulturą fizyczną na TY» to profesjonalny trening personalny, do którego wykorzystamy istniejącą w Żerkowie infrastrukturę w postaci siłowni na świeżym powietrzu. Prócz tego zorganizujemy też I Bieg Prorektora ds. Studenckich na Orientację na trasie MCT (hotel) – Lewiatan na rynku w Żerkowie.”

Nasz informator/-ka zwraca uwagę na dodatkowe walory tego biegu. – „Co ważne, dodatkowe punkty zdobywa się za troskę o środowisko, tj. zabranie szklanych butelek zwrotnych (znalezionych rzecz jasna przypadkiem) i oddanie ich w sklepie. Bawiąc uczymy, ucząc bawimy!”

„Nie zapominamy też o potrzebach naukowych.” – chwali się samorządowiec. – „Wszystkich chętnie zobaczymy na kompleksowym kursie obsługi testownika. Jak układać pytania, jak decydować, które odpowiedzi są poprawne, jak nie mówić o nim prowadzącemu? Tego wszystkiego dowiecie się na naszym warsztacie!”

„Dla miłośników kultury przewidujemy wyjątkową atrakcję. Wielu wczasowiczów aktywnych uczestników naszego Forum żałowało, że Katedra Improwizacji nie występowała, a jedynie przeprowadzała małe warsztaty. W FAS 2020 zaspokoimy potrzebę kultury wyższej – zorganizujemy 24h Maraton Improwizacji, specjalnie dla Katedry. Co prawda, nie będziemy mogli zaprosić całej Katedry, ale we trójkę dali radę raz – to dadzą i teraz!” – uspokaja nasz rozmówca/-czyni.

„Całość zwieńczy coś wyjątkowego. Do górnej sali budynku B Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego przyjadą gwiazdy z RPA – Die Antwoort.” – mówi nam z ekscytacją w głosie. – „Specjalnie dla nas wykonają nie tylko swoje nieśmiertelne przeboje, ale również własne covery przyśpiewek juwenaliowych. Włącznie z choreografią! Obecność za rok obowiązkowa!”

Tu Wiśnia, pozdrawiam wszystkich FASowiczów. Czekam na ten koncert Die Antwoort!

Artykuł by… a no widzicie wyżej.

Leave a Reply