Wiemy, dlaczego naprawdę Rektor ogłosił wolne w środę! To wolne dla Katedry Improwizacji!

Nasze redakcyjne śledztwo ustaliło, czemu tak naprawdę dzień wolny został ogłoszony właśnie w środę. Wielu podejrzewało, że to ze względu na nadchodzące imprezy parajuwenaliowe. Każdy wie, że w dzień pochodu nasza uczelnia nie mogła otrzymać dnia wolnego z uwagi na organizacyjny chaos po stronie Samorządu Studenckiego UWr konkurencyjnego wydarzenie w postaci Ewakuacji z Rektorem. Prawda jednak jest zupełnie inna.

Według naszych informacji, których zdobycie kosztowało wiele trudu i balansowało na granicy prawa, prawdziwym powodem, dla którego 29.05.2019 r. będzie dniem wolnym od zajęć dla całej uczelni, jest występ Katedry Improwizacji w Klubie Studenckim Bajer o 20.00.

Ta grupa wyśmienitych artystów improwizacji teatralno-komediowej z agendy kultury Politechniki Wrocławskiej bawi nie tylko studentów, ale jak widać również szczyty uczelnianej władzy. Dzięki wolnemu dniu, improwizatorzy będą mogli wypoczęci stanąć na scenie, a studenci będą mogli pojawić się na Polach Marsowych w ramach YouWro rano i po południu, zostawiając sobie wieczór na podziwianie kunsztu improwizacji.

Ponoć za ogłoszeniem dnia wolnego właśnie w środę – poza głęboko skrywaną admiracją Rektora dla Katedry Improwizacji – stał również jeszcze jeden czynnik.

Rektor chciał dać wolne na Bajeroland, ale ten już odbywa się w sobotę.

To jest PaliTechnika. Ale dzień rektorski to prawda, występ Katedry Improwizacji w środę to prawda, Bajeroland w sobotę też jest prawdą, istnienie oddzielnych imprez juwenaliowych to niestety też prawda.
Artykuł nadesłany przez Wiśnia.

One thought on “Wiemy, dlaczego naprawdę Rektor ogłosił wolne w środę! To wolne dla Katedry Improwizacji!

Leave a Reply