Dziś BIT Festiwal. W strefie VR będzie symulator pracy po studiach.

Po dniu IT festiwalu czas na długo oczekiwaną noc gier. Już dzisiaj podczas BIT Festival Wroclaw będziecie mogli sprawdzić się w turniejach, starych grach, czy pokibicować kolegom podczas finałów e-sportowych. Dodatkową atrakcją ma być strefa VR, w której możecie wypróbować nowy symulator, który jest tak realistyczny, że zapomnicie, że macie hełm na głowie. Mowa oczywiście o “Praca Po Studiach Simulator 2019 VR Edition”. O nowoczesnych technologiach rozmawialiśmy z autorem projektu, Damianem Presją.

– Zbadaliśmy we współpracy z najlepszymi analitykami europy typowe zachowania absolwentów oraz ich rutyny w miejscach pracy – mówi autor. – Po zebraniu ponad 100 tys. próbek przystąpiliśmy do pisania najbardziej ambitnej gry VR od czasów modów do Beat Sabera, gdzie miecze zamieniały się w dziewczynki z anime.

Scenariusz gry zapożyczony jest z podobnej produkcji amerykańskiego studia Squanch Games, czyli popularnego “Roy: A Life Well Lived”. Pojawiamy się w miejscu pracy świeżo po studiach. Dostajemy taski, programujemy w nowym języku, który poznaliśmy ledwo na szkoleniu, a stanowisko pracy jest na tyle mało odgrodzone, że ten dziwny współpracownik, którego trzymają tylko dla znajomości COBOL’a, spokojnie może patrzeć nam w ekran. Szybko jednak zbliżają się deadline’y, klientowi nie podoba się aktualny stan projektu, a twoje życie prywatne jest praktycznie nieistniejące.

– Symulator pisaliśmy z myślą o własnych doświadczeniach – mówi Damian. – Wiele scenariuszy, jak na przykład ten z hardcodowaniem daty w funkcji bo zabrakło czasu, miały miejsce naprawdę. Jeżeli chcecie już teraz załamać się nad waszą przyszłą pracą, nie krępujcie się i wbijajcie do strefy VR dzisiaj wieczorem.

To jest PaliTechnika. Symulator został zmyślony, doświadczenia nie.
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply