Nvidia zaczyna sprzedawać karty z wliczonym podatkiem od scalperów.

Chcieliście kupić RTX 3060 w normalnej cenie, ale jedną połowę kart wykupili górnicy kryptowalut, a drugą ludzie, co potem je sprzedają na Allegro? Spokojnie, od teraz możecie czuć się lekko lepiej, bo Nvidia od razu na stronie wypisuje ile faktycznie kosztują karty. Oraz w jakich serwisach.

– Ludzie się dziwili, że karta za 3000 zł kosztuje faktycznie 5000. Strasznie dużo wpływało w związku z tym skarg – mówi dr Katarzyna Arta, szefowa polskiego działu Nvidii. – Teraz na stronie będzie, no powiedzmy “faktyczna” cena kart, wraz z linkami do odpowiednich aukcji i ofert w serwisach jak OLX czy Allegro.

Scalperzy uznają ruch za właściwy, i oszczędzający im zbędnych wiadomości.

– Teraz ludzie nie będą do nas pisać, że zdzieramy z graczy takimi cenami. Wstawia się za nas sama Nvidia – pisze użytkownik Real24_pcShop_Oborniki. – Dzięki układom z dystrybutorem przerzuciliśmy się z corocznych iPhone-ów za 7000 zł na całoroczne karty za prawie tyle samo.

Nvidia zapowiedziała także specjalne zabezpieczenia przed używaniem kart jako koparek kryptowalut. Przy pierwszym uruchomieniu sterowników użytkownik musi zaznaczyć kwadracik “Nie będę kopał”.

To jest PaliTechnika. Powodzenia przy składaniu komputera.
Artykuł by Swetru.

 

Leave a Reply