Offtop mógł powstać wcześniej niż myśleliśmy. Archeolodzy odkryli dziwne obrazki w jaskini.

Zaczęły się prace wykopaliskowe oraz archeologiczne w jednej z niedawno odkrytych jaskiń w okolicach Wrocławia. Naukowcy już wcześniej przewidywali, że jacyś starożytni przodkowie homo-sapiens zamieszkiwali te rejony. Jednak to co zobaczyli na ścianach jaskini przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

– Cała jaskinia od wewnątrz jest zamalowana dziwnymi znakami, ikonami, obrazkami i antycznym tekstem – mówi dr Anastazja W. Kopała. – Skany i zdjęcia ścian wysyłamy właśnie do laboratorium do badań, lecz niektóre z malowideł jesteśmy w stanie rozpoznać już teraz.

Na północnej ścianie pieczary znajdują się obrazy, które kompletnie zmienią wszystko co wiedzieliśmy o… Offtopie? Ten prawdopodobniej istnieje dłużej niż ktokolwiek zakładał. Dowodem na to mają być malowidła memów oraz symboli odnoszących się do popularnej grupki studentów.

– Offtop tak naprawdę liczy sobie tysiące lat – mówi dr Kopała. – Dowodem na to jest chociażby malowidło pierwszej “Niedzieli wieczur” na jednej ze ścian, albo liczne, obecne w każdym koncie jaskini litery “nk”.

Naukowcy odnaleźli również ledwo rozpoznawalne logo Wydziału Elektroniki oraz grafikę “NIE W4RTO” otoczoną dziesiątkami “xD” dookoła. Na dalszych ścianach widoczne są słabe podróbki grafiki wykonane z farb gorszej jakości, ledwo do odczytania. Obecność malowideł zaskoczyła zarówno badaczy, jak i samych studentów.

– Myślałem, że ten Offtop to po prostu powstał jako grupka wydziałowa i tyle. Teraz czuję się jakbym był w jakimś antycznym kulcie – mówi Ludwik, student Informatyki oraz członek grupki.

– Jedyne malowidło, którego nie jesteśmy w stanie rozpoznać to to największe środkowe leżące na ziemi – opowiada dr Anastazja. – Musiało widocznie kiedyś, nawet kilkukrotnie spaść. Nie wiemy co oznacza, ale przedstawia górę oraz walącą w nią pięść…

To jest PaliTechnika. Ciekawi czy to prawda? Sami zejdźcie i sprawdźcie.
Artykuł by Apwołt.

One thought on “Offtop mógł powstać wcześniej niż myśleliśmy. Archeolodzy odkryli dziwne obrazki w jaskini.

Leave a Reply