PiS: “Na kolejny rok 500+ sfinansuje nigeryjski książe Nelsen Mandele”.

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Wajchęprzełóż Morawiecki zapowiedział nowy plan finansowania programu 500+. O wszystkich szczegółach powiadomił w swojej wypowiedzi prasę.

– Dostaliśmy korespondencję od nigeryjskiego księcia, który okazał się również dobrym przyjacielem mojego dziadka i akcjonariuszem Gogel i Meicorsoftu – mówił premier. – Autorem okazał się nie kto inny jak sam Nelsen Mandele, którego na pewno nie muszę przedstawiać.

Nigeryjski książe zgodził się przekazać do skarbu państwa kwotę w wysokości 150 mld euro, jeżeli rząd przeleje na jego konto opłatę transferową w wysokości 45 tys. USD za pomocą Western Union bądź w giftcardach do iTunes.

– To na pewno nie jest ściema ani żadne wyłudzanie – zapewniał premier Morawiecki. – W liście zachowane są wszelkie zasady interpunkcji oraz poprawna angielszczyzna. “Yur trasfer will takes 48 hour to comeplte” brzmi przecież bardzo przekonywująco.

W dziwnym zbiegu okoliczności w tym samym czasie musiały zostać również wymienione komputery w biurach poselskich. Na każdym pojawiały się komunikaty o “twuj android ma 15 wirus” i “szpiegach w routerach”. Po wielogodzinnych zabiegach pomocy technicznej z numeru pod komunikatem oraz 60 tys. złotych mniej udało się uratować część sprzętu.

To jest PaliTechnika. Zródło finansowania 500+ mogło, bądź mogło nie być zmyślone.

Leave a Reply