PROTIP: Mikrofon na zajęciach można wyciszyć.

W obliczu zajęć zdalnych, nawet mimo faktu, że wielu korzysta z komunikatorów codziennie, to nagle podczas zajęć mózg zapomina o magicznym przycisku “wycisz”. Czasem jest zabawnie i słychać czyjegoś kota, albo mamę wołającą na obiad, ale czasem też niektórym udziela się wewnętrzny poeta i koneser środków stylistycznych wszelkiej maści, co kończy się w najgorszych przypadkach legendarnym skreśleniem z listy studentów.

– Niektórzy mimo studiów technicznych, a nawet jeśli nie, to mimo styczności z technologiami komunikacyjnymi praktycznie codziennie, wciąż nie wiedzą o tym, że mikrofon można wyciszyć – mówi dr Miranda Fonia, Specjalistka ds. Niezręcznych Przypadków Komunikacyjnych Instytutu Kontaktów Dalekobieżnych. – Codziennie zgłaszane są do nas przypadki, gdzie przez to, że ktoś się nie wyciszył małżonkowie biorą rozwód, czy tu bardziej na temat, ktoś przedwcześnie kończy studia.

Instytut przygotował kilka pro tipów dla wszystkich korzystających z komunikatorów głosowych i niechcących znaleźć się na liście przypadków do analizy.

  • Dołączaj z wyłączoną kamerką i wyciszonym mikrofonem – nic nie jest gorszego od dołączenia do konferencji z klientem biznesowym, który jako profesjonalne przywitanie słyszy głębokie beknięcie, i nie wie czy to kultura środkowoeuropejskich firm, czy sam nie powinien odpowiedzieć głośniejszym.
  • Pamiętaj o skrótach klawiszowych – na Zoomie spacja momentalnie odcisza użytkownika, póki jest przytrzymana. Warto o tym pamiętać, bo inne aplikacje też mogą korzystać z tych samych skrótów i klawiszy. Może być to groźniejsze od (cytat z archiwum instytutu) “Kur- creep- nosz ja pie- ale j- -nął”.
  • Upewnij się, że nikt nie nagrywa wykładu, jeśli nie chcesz zostać gwiazdą Wykopu.

To tylko 3 porady, ale jakże ważne. Trzymajcie się ich, a będzie dane wam ukończyć studia zgodnie z terminem +/- dziekanka. Oszczędzicie sobie honoru, twarzy i pieniędzy wydanych nie tyle co na powtarzanie studiów, a litry alkoholu potrzebne do zagojenia takiej rany.

To jest PaliTechnika. OK Zoomer.
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply