PWr Edukacja.ONLINE nową platformą e-learningową.

W obliczu epidemii i odwołanych zajęć, PWr stawia na nową platformę e-learningową. Nie E-portal, nie Moodle, a… Discord? Wygląda właśnie na to. Serwer PWr Edukacja.ONLINE jest rozszerzeniem Edukacji.CL oraz kompletnie nowatorskim podejściem do zdalnego studiowania.

– Szukaliśmy wielu rozwiązań, MS Teams, Skype, nawet jakieś open source’owe komunikatory. Wszystkie jednak były niezadowalające – mówi Jego Magnificencja Rektor. – Nagle to studenci zaproponowali nam Discorda. Zobaczyliśmy jego możliwości, i w zasadzie elektronicznie odtworzyliśmy cały kampus.

Struktura serwera jest zadziwiająco prosta i intuicyjna. Każdy wydział ma swoją kategorie, w której mieszczą się budynki, sale oraz biura, w tym dziekanaty. Dodatkowo dostępne są kanały takie jak “korytarze”, które symulować mają rozmowy przed zajęciami, oraz liczne kanały tekstowe do wymiany materiałów.

– Miałem okazję testować serwer przed jego wyjściem, i faktycznie to jest jak normalne studiowanie – mówi Zygmunt, student W8. – Teraz żeby przechodzić z budynku do budynku wystarczy jedno kliknięcie, a nie setki kroków.

Serwer jest live już teraz. Zajęcia co prawda są jeszcze odwołane, ale wkrótce ma się to zmienić.

To jest PaliTechnika. Artykuł inspirowany postem Wydziału memuw politechnika wrocławska.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply