PWr Games ujawnia się z dwoma nowymi grami!

PWr Games to zapomniane przez wszystkich studio gier mieszczące się w składziku z miotłami w C-13. By przechytrzyć wrocławską konkurencję do dzisiaj byli anonimowi. Teraz ujawniają się z dwoma nowymi grami ich produkcji: ECTS Go! oraz Profesor Fighter VR.

– Jesteśmy niewielkim studiem gier ze zbyt wielkimi ambicjami – mówi Łukasz Pad, założyciel PWr Games. – W kilka osób pracujemy nad grą AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości, oraz VR, czyli tej wirtualnej. Nie możemy się doczekać żeby wam to wszystko pokazać.

Pierwszą pokazaną grą studia jest ECTS Go! Jest to gra w stylu Ingressa, Pokémonów czy ostatniego Wizards Unite. Chodzimy po prawdziwym świecie podczas gdy nasz wirtualny avatar walczy z porozrzucanymi po kampusie kursami i zbiera punkty ECTS. Jeśli do określonego czasu nie uzbiera 30 grozi mu dziekanka, a gdy to się powtórzy gra usuwa użytkownikowi konto.

– Mamy zmapowany cały kampus wraz z salami – mówi Basia, programistka i pomysłodawczyni projektu. – Analizowaliśmy stare dane typu, w których miejscach odbywają się najczęściej jakie zaliczenia i kursy. Nawet w wakacje szwendając się po kampusie można poczuć się jak na studiach.

Drugim projektem ambitnych programistów jest Profesor Fighter VR (nazwa nie finalna). Jest to gra rozszerzonej rzeczywistości, w której wcielamy się w wybranego przez nas profesora i walczymy albo z szaloną hordą studentów, albo z innymi graczami.

– Każdy profesor ma swoje umiejętności specjalne, które pomagają skutecznie zwalczać masy studentów jak i wskaźnik zdawalności kursu – mówi Łukasz. – Do wyboru dostępne będą wszystkie katedry po ok. 5 pracowników każda. Nie chcemy psuć niespodzianki, ale możecie spodziewać się waszych “ulubionych” prowadzących.

ECTS Go! trafi na smartfony z iOS’em i Androidem jeszcze przed jesienią, a Profesor Fighter VR, czy pod jakąkolwiek inną nazwą, ukaże się jeszcze tej zimy na Oculusie, Windows Mixed Reality oraz Steamie, więc w sumie na wszystkich headsetach jakie się da.

To jest PaliTechnika. Może sami powinnismy zrobić swoją grę.
Artykuł by Pan Procesor.

Leave a Reply