Karta Empik oficjalnym dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Skończył wam się dowód? A może nie wzięliście dokumentów, a na poczcie wymagają potwierdzenia tożsamości? Od teraz to nie problem. Po wejściu nowej ustawy będziecie mogli zamiast dowodu użyć karty Empik.

– Zabezpieczenia na typowym dowodzie tożsamości zawsze wydawały się niezwykle zaawansowane, ale od jakiegoś czasu zaczęła im dorównywać karta Empika – mówi Emanuel Pikiński, rzecznik prasowy (czyli odpowiadający za rozkładanie gazet w salonach) Empika. – Dzięki nowej ustawie będzie można korzystać z niej we wszelkich instytucjach, ale to nie wszystko.

Dzięki karcie będzie można zbierać punkty i rabaty załatwiając sprawy w urzędach i innych instytucjach. Za odebranie paczki w placówce pocztowej i potwierdzenie tożsamości kartą dostaniemy gratis 4 koperty do kolejnego zakupu w salonie Empika. Tego typu promocji ma być jeszcze więcej.

– Planujemy również korzystanie z technologicznie zaawansowanych funkcji karty Empik i wdrażanie rozwiązań wcześniej niemożliwych na tradycyjnych dowodach – mówi Minister Cyfryzacji. – Kupienie kodeksu drogowego w Empiku “zabierze” nam jeden punkt karny z konta, a część zakupów w salonach automatycznie zostanie odpisana od podatku.

Nowe funkcje będzie można aktywować już od sierpnia. Wystarczy pójść z kartą do urzędu i odczekać tydzień w kolejce.

To jest PaliTechnika. Wrzućmy jeszcze tam kartę kredytową i legitymację studencką.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply