Reguła 5 sekund zmniejszona do 4.

COVID-19 oficjalnie pandemią. Niesie to za sobą wiele skutków, lecz największe z nich dotknie każdego. Oficjalnie Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie zmniejszające regułę 5 sekund do 4.

– To tylko jedna sekunda, a może uratować nas przez groźnymi zarazkami – mówił na konferencji minister. – Uczelnie zamykają drzwi, kontakt międzyludzki jest ograniczany, to i musimy wprowadzić kolejne zaostrzenia w celach prewencji.

Reguła 5 sekund ratuje od wieków upuszczone na ziemię jedzenie. Jest jedną z najpożyteczniejszych zasad i zmniejsza odpady żywnościowe o 10% w skali dekady. Specjaliści szacują, że odjęcie jednej sekundy faktycznie ma potencjał na zmniejszenie liczby zarażeń, lecz może się negatywnie odbić an ekonomii.

– Nie jest to nawet spowodowane przez to, że ktoś nie zdąży podnieść bułki czy banana. Ludzie są już przyzwyczajeni do reguły, i ta dodatkowa sekunda na pewno ich zakłopocze – mówi ekonomista dr Witold Rus. – Jeszcze dochodzi do tego fakt, że naród jest dość… zdecydowany do starych przekonań. Wielu wciąż będzie liczyło na piątą sekundę, mimo, że jedzenie będzie już całe w zarazkach.

Rozporządzenie wchodzi w życie od jutra. Już teraz możecie sprawdzić, czy zdążycie podnieść jedzenie w ciągu 4 sekund. W razie co, to dla zupy wciąż nie działa. Sprawdzaliśmy.

To jest PaliTechnika. Pogoda taka ładna, a nie ma jak wyjść…
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply