Rektor: “Nie no jaja sobie robiłem, wszystko zdalnie”.

Zaraz po wiadomości Jego Magnificencji Politechniki Wrocławskiej wszyscy studenci, pierwszaki, starsi i ci na 4 letniej dziekance, jednocześnie zaczęli się bić o miejsca w pokojach i mieszkaniach Wrocławia. Sama batalia jest tematem na osobny artykuł, lecz okazuje się jednak, że to wszystko było na nic. Przyszła bowiem kolejna wiadomość od rektora, po przeczytaniu której można wyobrazić sobie minę JM, przypominającą “xd”.

Mail prezentuje się następująco:

Czytamy:

Zajęcia w nowym roku akademickim cd.

Rektor PWr

Szanowni Państwo,
nie no jaja sobie robiłem, wszystko zdalnie.
elo mordeczki, rektor

Jest to szokująca wiadomość dla wielu. Zaczynając od studentów, którzy właśnie podpisali umowy najmu na rok, przez wykładowców politechniki, aż po pracowników Trumienki, spodziewających się tłumów wygłodzonych studentów.

Postanowiliśmy zbadać sytuację i spytaliśmy zarówno pierwszaków, i tych bardziej doświadczonych, co sądzą o tej wiadomości.

– Nosz kurw, ja pier, pojedź do Wrocławia mówili, będzie fajnie mówili! – spokojnie odpowiada Magda, rozgoryczona studentka Wydziału Budownictwa Wodnego i Lądowego. – Tysiak co miesiąc psu w dup, byle mieć blisko na polibudę, na którą nawet nie będę chodzić. Dobrze, że przy Grunwaldzie jest chociaż dużo barów to chociaż wynagradzają tego patola.

Innej, znacznie zdystansowanej, opinii był starszy student Wydziału Jeszcze Elektroniki, Kuba.

– Rok temu też tak było. Wracamy wracamy, a tu nope, i robię Architekturę Komputerów drugi raz zdalnie. Znaczy 4 ogółem, ale 2 zdalnie – opowiada student. – Nawet miałem plany brać hostel raz na tydzień dla laborek na miejscu. W tym roku zamiast ślepo wynajmować pokoju po prostu przywiozłem śpiwór i nocuję albo pod C-13, albo na bulwarach, gdziekolwiek cieplej. Łazienka jest czynna przy siłowni, już rok temu zapomnieli jej zamknąć. 

Co się stanie ze studentami teraz? Czy cena za pokój to dobra cena zdalnych studiów? Czy PaliTechnika zacznie wrzucać regularnie posty?

To, i wiele więcej, w kolejnym odcinku Dragon Ball Z!

To jest PaliTechnika. To jeszcze nie prawda.
Artykuł by Rosalina.

Leave a Reply