Spotkanie Rektora z Rodzicami – znamy szczegóły!

Spotkanie Rektora z Rodzicami to coroczna tradycja, w której uczestniczą zarówno wszyscy studenci, jak i ich rodzice, czy opiekunowie. Rok w rok przy kawie i kanapce Rektor siada i rozmawia o studiach i dowiaduje się od najrzetelniejszego źródła o nowych studentach. Niestety w dobie globalnej pandemii w tym roku nie da się zorganizować takiego przedsięwzięcia i zachować standardy sanitarne bez narażania kogoś na niebezpieczeństwo. Z tego powodu właśnie tegoroczne Spotkanie Rektora z Rodzicami odbędzie się w formie wirtualnej, czyli online na kamerkach, oraz w innym wymiarze godzinowym.

– Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich rodziców wraz ze swoimi pociechami na serię wirtualnych spotkań przez platformę Discord – mówił JM Rektor podczas swojego Facebook Live. – Zaoferowałbym poczęstunek, lecz obawiam się, że nasze kółka jeszcze nie mają gotowych tylu dronów.

Spotkania będą odbywać się przez cały ostatni tydzień października. Rektor będzie przyjmował rodziców i opiekunów od poniedziałku (26.10) do kolejnego poniedziałku (2.11). Niedziela jest wyłączona z serii spotkań przez święto.

By wybrać dogodny termin należy zrobić to przez serwis Edukacja.CL. Wystarczy wejść w zakładkę “zapisy”, wybrać “ZAP_SPOT-REKTOR-2020_PWR-OGL” i nacisnąć przycisk “zapisz”. Tam kolejno będziecie mogli wybrać wygodną godzinę na 5 minutowe spotkanie. Ważne jest żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, szczególnie gdy rodzice, czy opiekunowie, pracują w standardowych godzinach. Po wybraniu godziny na skrzynkę studencką przyjdzie mail z serwerem Discorda. Tam z kolei za pomocą bota “F.L.A.S.H.3000” możecie potwierdzić swoją tożsamość i od tego samego bota dostaniecie przypomnienie na 30 minut przed samym spotkaniem.

Przypominamy, że mimo błahego brzmienia spotkanie jest bardzo poważnym wydarzeniem, i jest dodatkowo obowiązkowe. Z faktu nieobecności na spotkaniu, i nieodrobienia go w bliższym czasie wyniknąć mogą takie trudności jak niekorzystny termin kolejnych zapisów, albo nieprzychylność do wniosków składanych w dziekanacie. I tak macie lepiej, bo poprzedni rektor PWr groził nawet skreśleniem z listy studentów. Tak, można było zakończyć studia jeszcze przed pierwszymi zajęciami.

Z depeszy PWr wiemy, że zapisy na spotkania startują 10 października dla wszystkich. Więc przygotujcie sobie już wcześniej kody godzin i powodzenia!

To jest PaliTechnika. W zeszłym roku dawali kanapki z bananem ❤️.
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply