Telewizja Polska “analizuje kroki prawne” wobec generatora pasków. “Zerżnęli od nas pomysł na absurdalne nagłówki”

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska rozmyśla podjęcie kroków prawnych wobec autora generatora pasków informacyjnych. Rzecznik TVP s.a., Marian Reżim, podaje, że program “narusza prawa autorskie oraz wprowadza wśród internautów dezorientację”.

– Strona internetowa pozwala na tworzenie pasków informacyjnych wyglądających dokładnie jak te z anteny TVP. – mówi rzecznik. – Można wybrać prezentera oraz, co najważniejsze, napisać własny nagłówek. W sieci jest już dużo takich nieprawdziwych obrazków i ludzie nie potrafią ich rozróżnić.

Generowanym grafikom zarzuca się poprawność polityczną, brak niestosownych określeń wobec osób publicznych oraz rzetelność. Całkowite przeciwieństwo pasków z “Wiadomości”.

– Pasków używałam do wkręcania znajomych i rodziny. – opowiada Julia, studentka UWr. – Kumple przestali nosić nacjonalistyczne ubrania a babcia już nie daje na TV Trwam. Wszystko dzięki takim paskom jak “Rydzyk zdrajca narodu” oraz “Odzież nacjonalistyczna dyskwalifikuje z 500+”.

Twórca generatora odmówił komentarza. Jak nam podał na skrawku papieru pod drzwiami: “Ściany mają uszy, a snajperzy dobre oko”.

Jeżeli zamkną generator polecamy gotowy kod w Pythonie z tego GitHuba.

To jest PaliTechnika. TVP poważnie “analizuje kroki prawne” wobec generatora.

Leave a Reply