WF przez Moodle. Studenci mają zamieszczać zdjęcia po sesji w Wii Sports.

Do wszelkich kursów prowadzonych online dołączyły właśnie zajęcia z wychowania fizycznego. Na platformie Moodle (e-portal) w odpowiednich miejscach zapisani studenci zobowiązani będą wrzucać swoje zdjęcia bądź krótkie filmiki zaraz po skończonej sesji w Wii Sports. Oczywiście po ćwiczeniach odpowiedniej dyscypliny.

– Studenci będą uprawiać tą dyscyplinę, albo podobną, na która zapisali się podczas zapisów – mówi kierownik SWFiS. – Po wykonaniu ćwiczeń opisanych w instrukcjach należy strzelić sobie zdjęcie i wrzucić je na e-portal. Tak, ot nowocześnie.

Zajęcia odbywać będą się w 3 grach: Wii Sports, Wii Sports Resort oraz Wii Fit Plus. Ponad 20 dyscyplin sportowych pozwala pokryć większość kursów, na które już zapisali się studenci.

– Miło, że mogę w końcu odkurzyć starego Balance Board’a i wciąż jeździć na rowerze, nawet nie myśląc o wychodzeniu z domu – mówi Irek, student PWr. – Ustawiłem sobie nawet wiatrak przed monitorem żeby poczuć wiatr we włosach przy wysokich prędkościach.

Jako dodatkową inicjatywę, tam gdzie można, prowadzący proponują zamieszczać swoje wyniki. Rywalizacja ma zmotywować studentów do aktywności fizycznej, a najlepsi dostaną dodatkowe punkty do oceny końcowej.

To jest PaliTechnika. Jakoś trzeba sobie radzić.
Artykuł by Brodacz.

Leave a Reply