Wraca Szklarnia PWr! Już niedługo sprawdzicie, czy założyć krótkie spodenki, czy od razu kąpielówki.

PaliTechnika Exclusive!

Po przerwie tak długiej jak remont dziekanatu w C-1 powraca Szklarnia PWr – najprzydatniejsze narzędzie na tej uczelni. Dla niewtajemniczonych – można tym sprawdzać aktualną temperaturę w szklarni C-13. No i się załamać.

Strona przestała działać chwilę po tym jak moduł sprawdzający temperaturę się po prostu stopił. Razem z płytką i okablowaniem. Powrót stał się możliwy dzięki nowemu pierwiastkowi: “Szklarnium”. Powstał on przez złączenie monotlenku diwodoru w stanie stałym oraz ciemnych okularów Keanu Reevesa. Dzięki swoim właściwościom ma być odporny na dwukrotność temperatury występującej na powierzchni słońca, czyli niecałe 113% średniej temperatury w C-13.

– No w końcu. Przez ten cały czas jak siedziałem w C-13 tylko mi się zdawało, że jest 40 stopni. Teraz będę tego pewien – mówi Łukasz, student z zajęciami w najgorętszym miejscu we wszechświecie.

– Kiedyś jak działała Szklarnia wiedziałam kiedy przynieść patelnię na zajęcia – mówi Kinga, też studentka. – Przez tą przerwę nosiłam to żelastwo w plecaku cały czas. Szczęśliwie teraz już nie muszę. Dzięki Szklarni wiadomo od razu kiedy jest dobry moment na smażenie jajek z bekonem.

Szklarnia PWr wróci jeszcze dzisiaj lub jutro. Patrząc na obecne upały można tylko się domyślać, jakie padną rekordy.

To jest PaliTechnika. Ale Szklarnia faktycznie wraca.
Artykuł by M4gda. Szklarnia by Kacper Chmielewski & Kuba Pal.

Leave a Reply