50 Twarzy Bajeru ma być tak dobrą adaptacją książki, że impreza została nominowana do Oscara.

Chyba każdy zna tak dobre ekranizacje popularnych książek takich jak Władcy Pierścieni, czy cała seria Harry’ego Pottera. O tyle co 50 Twarzy Greya dostało film, i to nawet nie jeden, to w oczach krytyków nie były one niczym specjalnym. Inaczej z kolei ma być w przypadku nowego medium, inspirowanego książką właśnie. Najwięksi znawcy i krytycy filmowi już widzieli przedpremierowo 50 Twarzy Bajeru, i tak dobrze się bawili, że sami wystosowali “For Your Consideration” do Akademii, by impreza miała szanse na Oscara.

– Te stroje, ta choreografia, ten scenariusz, no i oczywiście ta muzyka – zachwyca się Anten Ego, francuski krytyk znany ze swojej silnej opinii na temat zachodniej animacji. – Klub Studencki Bajer zachwyca każdą sceną i motywem muzycznym. To jak w “Twoim Vincencie”, gdzie każda klatka jest malowidłem, tutaj określenie to również pasuje, w przenośni oczywiście.

Impreza będzie pierwszą zabawą w historii nagród Akademii, która nie jest filmem. Aktualnie inni zachwyceni krytycy typują nominacje dla adaptacji. Poniższe pokrywają się w praktycznie każdej recenzji.

  • Najlepsza Muzyka
  • Najlepsze Kostiumy
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (z adnotacją, że danie wolnej ręki aktorom wpłynęło bardzo pozytywnie na całokształt)
  • Najlepsze Zdjęcia (każdy się oznaczał na nich po imprezie)
  • Najlepszy Montaż (after movie ma ponad 99% polubień na YouTube)
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (SKS jeszcze nigdy nie wyglądał tak elegancko)

Czy podobnie jak recenzentom 50 Twarzy Bajeru spodoba się publice na premierę 10 stycznia? Przy takich recenzjach? Definitywnie. Więc szukajcie masek, wyszukanego ubioru i rezerwujcie datę jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Kto wie, może to Wy dostaniecie Najlepszego Aktora i Najlepszą Aktorkę?

Wydarzenie znajdziecie oczywiście tutaj.

To jest PaliTechnika. Poziom imprezy nie został zmyślony.
Artykuł by Kapucyn.

Leave a Reply