Idziesz na Andrzejki Lanserki, bo jak nie…

Zdjęcie gopnika z Wikimedia Commons. Autor: Панкратов Володимир. Link do obrazka, link do licencji CC BY-SA 4.0.

Jeśli idąc nocą przy bramie nie widzisz dresów, a z podwórka nie leci hard bass ani disco polo, to wiesz, że jest piątek i masz właśnie wpier…w udać się do domu, ogarnąć głośniki i włączyć stream Bajeru, bo lecą Andrzejki Lanserki. Jeśli nie zdążysz… powiedzmy, że ta brama nie była wcale taka pusta…

Wiadomo, że paski są trzy i oznaczają trzy najważniejsze rzeczy w lansie. Cytując legendarny tekst Orbity Dupy “disco, polo, polo”. Ale same paski bez dresu nie wystarczyłyby do osiągnięcia Brajankowości i Karynowości. Już w piąteczek piątunio usłyszycie muzyczne rytmy ulicznych kawałków. Postanowiliśmy przejść się po wrocławskim Nadodrzu po północy i popytać się targetu imprezy, co sądzą o niej, i co by chcieli usłyszeć.

– Usłyszeć to ja chcę twój pin do ajfona typie – mówił Seba, lokalny artysta i poeta. – Hehe no żart, ale na piwko dołożysz się artyście w kryzysie? Kurde no usłyszeć to takie no eee jak on miał, wielki polski kompozytor. Martyniuk! O, Długi ma wszystkie jego płyty, nawet te z ryneczku.

– Zenka to ja sobie posłucham przy piwku przed meczykiem. Na lansie to musi być dobra nuta, waląca po uszach jak ja bejsbolem tego kapucyna spod piątki – opowiada Długi, koneser sportów amerykańskich oraz wieloletni przyjaciel Długiego. – Teraz mi spadać z kwadratu zanim stara przyjdzie.

Niestety nie udało nam się spytać pozostałych bywalców dzielni o ich zdanie. Wywiad skończył się przedwcześnie zajebanym pożyczonym plecakiem ze sprzętem oraz krótką wizyta na SORze poprzedzoną krzykami “Jak kurwa nie iść na Andrzejki Lanserki!??!?!? Pooeeebaoooo?” (zapisane fonetycznie, z tego co słyszał nasz korespondent Kapucyn). Jedyne co możemy powiedzieć, to warto iść na Andrzejki Lanserki, bo źle się dzieje jak ktoś się dowie, ze tego nie zrobiliście.

Wydarzenie łapcie >> tutaj <<

Nieprzyjście na wydarzenie kończy się widokiem jak na obrazku.
Artykuł by Swetru.

Leave a Reply