Twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a wzorowali się na kreacjach na Wybuchowy Stream!

Wybuchowy Stream, czyli Wybuchowa Impreza, tylko online, od zawsze utożsamiany był z szeroko pojętymi militariami i czymś co nazwiemy “zimowypłaszcz-core”, bo nie znamy na to profesjonalnej nazwy. Maski gazowe? Są. Mundury bliżej nieokreślonej przynależności? Też! Już te same fakty pokazują jak wiele wspólnego ma ta impreza z serią gier mającą miejsce w Prypeci i innych malowniczych okolicach. Zaciekawieni podbiliśmy do GSC Game World, deweloperów serii z pytaniem o inspiracje, i odpowiedź nas absolutnie nie zdziwiła.

– Oczywiście, że wzorujemy się na trendach z Wybuchowej Imprezy! – mówił lead designer Ukraińskiego studia. – Jeszcze nigdzie nie byliśmy w stanie znaleźć tak świetnie odwzorowanych kreacji różnej maści epok, również, a nawet szczególnie(!), nawiązujących do tych trendów, z którymi my mamy do czynienia w naszych grach.

Graficy studia przyznają, że przez wiele lat zbierali materiały fotograficzne z social mediów Bajeru i nie tylko, jako źródło dla tworzonych do gier modeli.

– Strasznie szkoda, że w tym roku mamy COVID, bo chcieliśmy przyjechać do Wrocławia i nagrać oraz zeskanować uczestników imprezy do S.T.A.L.K.E.R.-a 2 – przyznaje lead designer studia. – Miło za to, że wciąż będzie online-owa wersja. Jeśli ktoś się na nią odpowiednio przyodzieje niech od razu mówi!

Do imprezy nie zostało zbyt wiele czasu, bo w czasie pisania tego artykułu tylko 5 godzin! Jeśli jeszcze nie jesteście w nastroju szybko włamujcie się do jednostki wojskowej i bierzcie mundur.

Dla zapominalskich link do wydarzenia >>tutaj<<

To jest PaliTechnika. Ale nigdzie się nie włamujcie plis.
Artykuł by Rosalina.

Leave a Reply