Nintendo prezentuje Switcha z 8 portami.

Japońska legenda branży gier wideo wprowadza na rynek nowe urządzenie z rodziny Nintendo Switch. Wersja konsoli powstała dzięki kolaboracji z nikim innym, a samym Cisco. Nintendo Switch Gigabit, bo tak nazwany został gadżet, to zwykły Nintendo Switch, ale wyposażony w aż 8 portów.

– Pewnego razu siedziałem w salonie i grałem w Zeldę na telewizorze. Nagle wysiadł prąd, więc wyjąłem konsolkę i dalej grałem na kanapie. Wtedy to zauważyłem, że Switch tak naprawdę jest marnym switchem – mówi Chuck Robbins, CEO Cisco. – Ten ich sprzęt ma tylko 1 port. Na co komu switch z jednym portem?

Po tym przełomowym odkryciu obie firmy chętnie podjęły się kolaboracji i zaprojektowały specjalną wersję sprzętu. Zamiast jednego, jest teraz osiem portów, a wewnętrzny system zmieniony został na autorski Cisco.

– Zawsze dążymy do tego, by dawać graczom nowe sposoby na poznawanie nowych growych doświadczeń – mówi prezydent Nintendo of America, Doug Bowser. – Teraz jednocześnie możecie ścigać się gokartami i zarządzać firmową siecią. Wszystko z jednego urządzenia.

Konsola trafić ma do sprzedaży w marcu 2020. Cena wynieść ma ok. 3000 zł, bo ktoś wrzucił sprzęt do sklepu Cisco, a ten automatycznie już dobrał cenę.

To jest PaliTechnika. USB-C > Ethernet?
Artykuł by Apwołt.

Leave a Reply