PaliTechnika gasi światła. Nadchodzi dark mode!

Koniec z oślepiającą stroną wieczorem i czas na wygląd łagodniejszy dla oczu. Jeśli Apple wprowadza dark mode, to znak, że wszyscy inni już dawno powinni. Dlatego dumnie, ale z umiarem, prezentujemy “SPaliTechnikę” – nocną wersję waszej ulubionej strony z rzetelnymi informacjami. Oczywiście jest to wersja bardzo work in progress, ale już teraz możecie z niej do woli korzystać. A przynajmniej jeśli spełniacie poniższe warunki.

Przez to jak zbudowana jest nowa szata nie każdy od razu może jej doświadczyć. Niczym młot Thora trzeba być jej wartym, albo korzystać z odpowiedniej przeglądarki. Obecnie dark mode zobaczycie na:

  • Firefoxie
  • Safari (naprawdę)
  • Jakakolwiek inna przeglądarka, która wspiera “prefers-color-scheme”

A jak go włączyć? Wystarczy, że odpalicie systemowy dark mode (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście) ¯\_(ツ)_/¯. Na pewno działa pod Windowsem i macOS-em.

Protip: Jeśli jesteście na Chrome polecamy Dark Reader. Na wyglądzie strony z tej wtyczki sporo się wzorowaliśmy.

Strona aktualnie wygląda mniej więcej tak:

Q: Nie łatwiej było dodać przycisk na stronie?
A: Well yes, but actually no. Istnieje wiele rozwiązań na dodanie dark mode’a, ale wersja z wtyczką, lub czymś innym niż “prefers-color-scheme” oznacza mnóstwo roboty. Dla wygody naszych czytelników jesteśmy w stanie się tak straszliwie poświęcić. Znaczy, jeśli Chrome nie doda tego w końcu, bo z jakiegoś powodu jest w samym tyle wyścigu.
Q: Ale tu jeszcze widzę jakiś biały pasek.
A: Jeszcze pracujemy nad motywem, więc wiele rzeczy może się jeszcze poprawnie nie wyświetlać. Nawet nie wiecie ile grafik na stronie miało nieprzezroczyste białe tło.
Q: Dlaczego wygląda tak brzydko?
A: Bo tak chcieliśmy. A tak serio, to to samo co wyżej. Jeszcze pracujemy, więc sporo może się jeszcze zmienić.
Q: Wiecie, że teraz najbardziej oczojebne jest logo na stronie?
A: Tak. Jak nasz grafik skombinuje ładniejsze, pasujące do mroku #212121 CSS’a to wstawimy najszybciej jak się da. To wcale nie dlatego, że w ciemności najlepiej widoczne będzie właśnie nasze logo…

Jak z każdą testową wersją czegokolwiek jesteśmy otwarci na wasz feedback. Co wygląda dobrze? Co źle? Czy nam się czasem nie nudzi? Piszcie.

To jest PaliTechnika. A to o dziwo nie jest żart.
Motyw by Redakcja.

Leave a Reply