PWr. Nowe porządki. Teraz to studenci będą sprzątać sale wykładowe.

Już od tego roku akademickiego, na Politechnice Wrocławskiej, zostaje wprowadzone nowe zarządzenie. Władze uczelni zadecydowały, że już najwyższy czas, żeby studenci sami zadbali o czystość budynków, w których się uczą.

Począwszy od 5 października, każda sobota będzie dniem sprzątania uczelni. Do każdego budynku, w zależności od jego wielkości, wyznaczonych zostanie kilku studentów. Ich zadaniem będzie umycie sal wykładowych, korytarzy i toalet, a także podlanie roślin i uzupełnienie automatów z przekąskami. Studenci, którzy na wfie zrealizowali kurs wspinaczki linowej, zostaną wyznaczeni do czyszczenia szyb wszystkich budynków. Dodatkowo, uprasza się, aby sprzątający studenci złożyli ofiarę na rzecz uczelni, w postaci nowych markerów i zapasu kredy niepylącej na cały następny tydzień.

Osoby do sprzątania będą wyczytywane w każdą środę w Auli budynku A-1 w kolejności zgodnej z numerami indeksów. Władze uczelni informują, że nie będą przyjmowane żadne usprawiedliwienia, ani prośby o zamianę. Jeżeli ktoś z wyczytanych nie może zadbać o porządek własnych sal ze względu na stan zdrowia lub czuje, że sprzątanie to ujma na honorze studenta, musi we własnym zakresie znaleźć i opłacić zastępstwo.

Zaoszczędzone pieniądze zostaną spożytkowane na najpilniejsze potrzeby uczelni, takie jak wydanie niezbędnych kart zobowiązań dla nowych studentów, a także kontynuację subskrypcji Newslettera Działu Spraw Międzynarodowych, który już wkrótce pojawi się w nowej, udoskonalonej postaci, w formie audiobooka!

To jest PaliTechnika. Nawet jak nie posprzątasz, to Newsletter Działu Spraw Międzynarodowych i tak do Ciebie przyjdzie.
Artykuł by Ola.

One thought on “PWr. Nowe porządki. Teraz to studenci będą sprzątać sale wykładowe.

Leave a Reply