PWr przedstawia swojego asystenta zapisowego.

Nadszedł koniec spamu na grupkach kierunkowych, maili do sekcji informatycznej oraz wszelkich stronek i aplikacji do zapisywania się. Politechnika Wrocławska wdraża swoje autorskie rozwiązanie w systemie Edukacja.CL. “Zapisek” pomoże każdemu zapisać się na wszystkie kursy, porozmawiać z sekcją informatyczną, a nawet wymienić się grupami z innymi studentami.

– Zapisek to nasze małe słodkie dziecię mieszkające w rogu waszego ekranu – mówi dr Klement Lippy, autor rozwiązania. – Po najechaniu na niego zobaczycie opcje takie jak przeglądanie grup kierunkowych, analiza planu zajęć, czy też “opowiedz mi żart”. Taki tyci tyci aystent prosto pod ręką.

Zapisek jest duchowym spadkobiercą po F.L.A.S.H.-u z nieudanego niestety JSOS-a 3.0. Posiadać będzie podobne funkcje, a nawet ten sam backend i technology stack. Różnicą będzie jednak to, że skupiony będzie głównie na zapisach.

– Najpierw zapisał mnie do grupy z najgorszym prowadzącym, a potem nazwał moją matkę “śmieciem piszącym w PHP” – opowiada Henryk, starosta swojego kierunku, który dostał dostęp do wczesnej wersji Zapiska. – Każdorazowa próba wyłączenia tego nicponia kończyła się przekierowaniem na stronę z hinduskimi naciągaczami od “Majcrosoftuu”, albo restartem komputera. Wydaje mi się również, że wysłał moją historię przeglądania do dziekanatu.

Autorzy Zapiska mówią, że to jeszcze wczesna wersja oprogramowania, i należy spodziewać się błędów. Dodatkowo nadmieniają, że jest to sztuczna inteligencja, i będzie się uczyć na danych, jakimi są sami studenci.

To jest PaliTechnika. Inny tester zabrał Zapiska na Słodową.
Artykuł by Rosalina.

Leave a Reply